Základní škola a Mateřská škola Všeruby

Úspěchy školyFOTOGALERIE


Školní rok 2021/2022

Úspěch v okresním kole minifotbalu (27. 4. 2022)

Základní škola vybojovala 2. místo na okresním kole v minifotbale

Ve čtvrtek 21.4. vyjela osmičlenná skupina fotbalistů reprezentovat naši školu v minifotbale do Horní Břízy. Tým byl složen z letošních žáků devátého ročníku - Laštovky, Paška, Širokého a Suka - a doplněn o mladší kluky z osmé třídy - Tyra, Ereta, Tesku - a benjamínka ze šesté třídy - Toráče.

Na letošní ročník se po dlouhé covidové pauze přihlásil rekordní počet škol, celkově třináct, což ještě zvýšilo konkurenci na tradičně velmi kvalitně zaplněném turnaji.

Třináct týmů bylo rozděleno do dvou skupin - jedné po sedmi a druhé, té naší, po šesti, kde jsme se utkali se školami z Třemošné, Nýřan, Vejprnic, Žihle a domácí Horní Břízy.
Na základě výsledků z předchozích let jsme se dostali do papírově slabší skupiny, což, jak se později ukázalo, byly jen opravdu předpoklady, protože týmy z naší skupiny skončily na prvních třech místech celého turnaje.

V prvním zápase jsme se utkali s Třemošnou, která byla herně lepší, ale největší šanci zápasu jsme měli my. Bohužel Toráč nedokázal z malého vápna usměrnit míč do odkryté branky, takže zápas skončil remízou 0:0.
V druhém zápase jsme poměřili síly s Nýřany, což byl zápas, kde kluci předvedli svůj nejhorší výkon na turnaji a jen díky štěstí a vynikajícímu výkonu brankáře Tesky jsme udrželi stav 0:0.
Třetí zápas se Žihlí už byl v naší režii. Žihle byla deklasována 5:0, když po gólu dali Laštovka, Suk a hattrickem se blýskl Pašek.
Ve čtvrtém zápase, povzbuzeni vysokým vítězstvím nad Žihlí, jsme porazili i Vejprnice poměrem 3 ku 0, ve kterém se prosadil Suk, Široký i Pašek.
Poslední zápas skupiny jsme se potkali s nejfotbalovějším týmem, Horní Břízou. Náš soupeř byl aktivnější, měl více šancí, které však pochytal dobře chytající Teska a z ojedinělého protiútoku byl v brankovém území faulován Eret. Následnou penaltou změnil Suk stav na konečných 1:0.
Po pěti zápasech jsme si zajistili 1. příčku ve skupině se skóre 9:0 a s vyhlídkou na nejlehčího soupeře z druhé skupiny.

V zápase o všechno, ve čtvrtfinále, jsme se utkali se Zbůchem. Úvod zápasu nás nezastihl v dobrém rozpoložení a brzy jsme začali prohrávat 1:0. Následně dvěma góly otočil stav utkání Pašek, abychom vzápětí dostali vyrovnávací branku. Stav utkání se již nezměnil a šlo se na penaltový rozstřel, ve kterém byli všichni fotbalisté našeho výběru, na rozdíl od soupeře, úspěšní a postoupili jsme do semifinále.

V semifinále na nás čekal známý soupeř, domácí Horní Bříza, která byla favoritem. Zápas měl podobný průběh jako ten ve skupině. Soupeř byl mnohem více aktivnější, vytvořil si více šancí - až jednu z nich proměnil. Po zbytek utkání se herní obraz moc neměnil, Horní Bříza byla aktivní, my hrozili z protiútoků. Jeden z těchto protiútoků, se štěstím, před koncem utkání povedl, když si Sukovu střelu do vlastní sítě srazil nešťastný obránce - 1:1. Stav se již neměnil a šlo se podruhé za sebou na penalty. Naši střelci byli opět stoprocentní a jedinou neproměněnou penaltu fantasticky chytil Teska.
Ve finále jsme se setkali s dalším známým soupeřem, Třemošnou, se kterou jsme hráli úvodní zápas. Ze začátku zápasu jsme byli aktivní, vytvořili jsme si náznaky šancí, ale hra se postupně vyrovnala, až Třemošná měla otěže zápasu plně pod kontrolou a ujala se vedení. Ačkoliv jsme se snažili, nemohli jsme se dostat k ohrožení branky. Následně Třemošná svůj náskok z penalty zvýšila na 2:0, což byl i konečný stav. V tomto zápase se projevila nevýhoda našeho úzkého kádru a pouze dvou náhradních hráčů na lavičce. Od poloviny zápasu jsme “šlapali vodu“ a nestačili fyzicky na mnohem početnější tým soupeře.
Po turnaji jsme byli samozřejmě všichni zklamáni, ale i tak je druhé místo v tak silné konkurenci velkým úspěchem. Kluci předvedli bojovné výkony na hraně svých možností a mohou být pyšní, jakým způsobem reprezentovali školu i celou obec Všeruby.

Čapský

Školní rok 2017/2018

Úspěch na soutěži v programování (9. 3. 2018)

Letos se žáci ZŠ Všeruby, spolu s dalšími 27 školami, zapojili do projektu Hackathon BBC micro:bit, který se snaží předat žákům základních škol základy programování s nadějí, že je přiměje zabývat se v budoucnu IT technologiemi na profesionální úrovni.
Lektorem desítky dobrovolníků z letošní 8. třídy byl Jakub Landa, absolvent naší školy, v současné době studující na Střední škole informatiky a finančních služeb, jež organizovala soutěž v Plzeňském kraji.
Do oblastního kola byli vybráni Michal Novotný, David Šimek a Daniel Vrba, aby se utkali s těmi nejlepšími programátory-začátečníky z Plzeňska. Porota přihlížela jednak k funkčnosti vytvořeného počítačového programu, jednak k rychlosti, ve které ho byli žáci schopni vypracovat. Žákům naší školy se podařilo obsadit 1. (David Šimek) a 3. místo (Daniel Vrba), a mohli se tak zúčastnit ústředního kola soutěže, konaného 30. 1. v Pardubicích.
Úkolem celostátního kola soutěže byl naprogramovat hrací kostku tak, aby odesílala data o hozených hodnotách, včetně jejich součtu. Zadání bylo velmi obtížné a podle slov organizátora nebylo možné veškeré body úkolu splnit ve stanoveném čase. O to větším úspěchem je 3. místo, které získal David Šimek.

Odkazy na zprávy o soutěži, fotografie, videa

Školní rok 2014/2015

Soutěž společnosti Globus ČR „1.500.000,- Kč – PRO ŠKOLY“

Společnost Globus ČR uspořádala soutěž o oblíbenou školu v okolí každého ze svých patnácti supermarketů. Vítězná škola získala částku 100.000,- Kč, kterou je možné použít na vybavení a učební pomůcky.
Velmi si vážíme, že v supermarketu Globus Chotíkov získala první cenu právě naše škola. Za výše uvedenou finanční částku nakoupíme výhradně učební pomůcky pro žáky. Je to pro nás nejen finanční příspěvek, ale především velký závazek do dalšího období. Velký dík všem, kteří nás podpořili a dali své hlasy.
soutez

Školní rok 2013/2014


Dopravní soutěž
Okresní kolo ve Vejprnicích na plné čáře vyhrálo naše družstvo mladších žáků a tím si vysloužili postup do krajského kola. Starší žáci vybojovali krásné 2. místo. Na 1. místě v jednotlivcích si slávy užíval Petr Pražma.
Krajské kolo bylo dvoudenní - o body se bojovalo na 33 ZŠ v Plzni a následoval přesun do Melchiorovy Huti. Konečné 5. místo v tomto kole je krásným výsledkem.

PaySecCup
Žáky 6. - 9. tříd se jako každý rok i letos zúčastnili celostátní soutěže PaysecCup. Konkurence byla velmi silná, otázky těžké a záludné a i přesto se žáci 6. tř. probojovali do Play-off, kde dvě kola úspěšně oddolávali nástrahám soutěžních otázek. Ani ostatní třídy se nenechaly zahanbit a v konkurenci 232 třídních týmů, skončily na předních místech.Školní rok 2011/2012
I v letošním školním roce jsme se s žáky 6. - 9. tříd zúčastnili celostátní soutěže PaysecCup. Letos již byla konkurence mnohem silnější, dravější a početnější a i přesto se dvě třídy objevily v první dvacítce. 7. třída se probojovala na 12. místo, 8. třída na 16. místo a ani nováčci soutěže 6. třída se nenechala zahanbit a v konkurenci 334 týmů obsadila 43. místo. Příští ročník budeme opět bojovat o ta nejpřednější místa a budeme se prát s konkurenty.


Školní rok 2010/2011
Již druhý ročník soutěže PaysecCup je u konce a naše škola si pomalu zvykla být na předních místech v této celostátní soutěži. A ani letošní rok nebyl vyjímkou.
Heslo soutěže "Když paříš, tak Paříž" si nejvíce vychutnali vítězové tohoto ročníku a to žáci 8. třídy ZŠ Všeruby. Jako absolutní vítězové poznávali 4 dny Disneyland - největší zábavní park v Evropě - i francouzskou metropoli na Seině Paříž. Zažili dobrodružství na šíleném vláčku nebo na člunu u karibských pirátů, v Paříži pak navštívili Eiffelovku, Vítězný oblouk, Louvre či se lodí projeli po Seině.
Kromě této hlavní výhry, kterou si žáci moc užili, byly součástí výhry pro 1. místo ještě 2 notebooky a grafický tablet s bezdrátovým perem pro školu a dále MP4 přehrávače a maskot soutěže „PaySec“ pro každého žáka.
V první desítce se umístila také 7. třída a "vysoutěžila" tím pro školu digitální fotoaparát a Micro SD kartu a maskota soutěže „PaySec" pro každého žáka.
Potěšující je, že jsme našli naše zástupce i ve druhé desítce - 6. třídu.
Do soutěže se letos přihlásilo více než 8 500 žáků ze 710 tříd v 351 školách po celé České republice. Oproti prvnímu ročníku se výrazně navýšil počet zaregistrovaných školáků, kteří mohli díky svým vědomostem získat spoustu lákavých cen. A uspět v tak velké konkurenci je opravdu zasloužená výhra.

Fotogalerie


A trochu úspěšné nedávné historie:

Píše se školní rok 2009/2010. A zase jsme (nejen) na 1. místě!
Po třech měsících otázek, plnění úkolů a tipování zná soutěž PaySecCup 2010 své vítěze. S nástrahami si nejlépe poradila 7. třída Základní školy ve Všerubech, která díky tomu pojede na dvoudenní zájezd do největšího tropického ráje v Evropě Tropical Islands u německého Berlína. Výherci si kromě zájezdu vybojovali ještě dva notebooky pro svou školu a pro každého navíc MP4 přehrávač.
Další naše třídy, které se soutěže také zúčastnily a umístily se v první nebo druhé desítce - a tím pádem mezi těmi nejlepšími, vyhrály fotoaparáty a pro sebe též MP4 přehrávače, flashdisky či Micro SD karty.
O soutěž byl mezi žáky i v tomto školním roce mimořádný zájem, zapojila se téměř každá desátá škola v republice. Soutěžilo přes sedm tisíc žáků ze 664 tříd v 359 školách. Smyslem soutěže bylo prokázat dobré vědomosti, finanční povědomí adekvátní svému věku a kolektivního ducha. Soutěž funguje v rámci webu bezpečně-online.cz, který spustila Poštovní spořitelna ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu.

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2


Žáci naší školy dosáhli ve školním roce 2008/2009 obrovského úspěchu v celostátní vědomostní soutěži SpaceCup pořádané Poštovní spořitelnou. O tuto soutěž byl mezi žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií velký zájem - soutěže se zúčastnilo celkěm 1167 třídních kolektivů z celé České republiky,a naše škola měla hned tři třídní kolektivy mezi prvními patnácti v celkovém hodnocení.
8.třída tuto soutěž vyhrála a kromě cen pro sebe jako mp4 přehrávač, tričko SpaceCupu a zájezd do Londýna pro každého žáka kolektivu, získala i cenu pro školu v podobě interaktivní tabule a dataprojektoru.
6.třída obsadila místo třetí, žáci získali pro sebe mp3 přehrávače a trička s logem SpaceCupu. Pro školu tato třída vyhrála počítačovou sestavu a digitální fotoaparát.
9.třída obsadila místo patnácté a žáci získali pro sebe trička s logem SpaceCupu.
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a věříme, že žákům udělají radost nejen ceny pro ně osobně, ale i ceny,které získali pro školu a které přispějí ke zkvalitnění a zatraktivnění výuky!

Fotogalerie
"Moje vzpomínky na Londýn"
"Ze Všerub jsme vyjížděli v 16:00 hodin. Cesta autobusem se mi líbila. Srandovní bylo, že řidiči autobusu se jmenovali Mirek a Mirek. Naše průvodkyně se jmenovala Vlaďka a vymysleli jsme jí přezdívku „Perry“.
První zastávka byla na hraničním přejezdu Rozvadov. Druhý den brzy ráno jsme dorazili k vjezdu do Eurotunelu, odkud jsme asi za půl hodiny vyjeli a v té chvíli jsme byli kousek od Londýna.
Naše první zastávka byla u Greenwiche. Zde jsme vstoupili do metra a vystupovali jsme ve stanici Westminster. Prohlédli jsme si Westminterské opatsví a katedrálu. Také sochu Občané z Calais či Big Ben.
Nejvíce se mi v Londýně líbil Tower Bridge, Londýnské oko a muzeum Madam Tussaudś.
U rodin to bylo dobré. Všichni na nás byli milí a měli zájem o konverzaci. Já a Roman jsme spali v malém pokoji, kde byla malá televize na videokazety. Problém byl v tom, že všechny byly v angličtině.
Velmi jsem obdivoval Přírodovědné muzeum. Bylo hrozně velké. Projít ho celé by trvalo neskutečně dlouho.
Za tu dobu, co jsme strávili v Anglii, jsme prošli velkou část Londýna. Viděli jsme i korunovační klenoty. Byli posázené ohromným množstvím diamantů. Na jednotlivých místech jsme dělali společné fotografie a měli jsme na sobě trička Space Cup, která jsme vyhráli v soutěži. Když nás angličani viděli v našich tričkách, tak nás obdivovali. Skoro všude byly k vidění restaurace s hlavní specialitou - ryba s hranolky. Každý den jsme dostali kapesné 10 liber. Dokonce jsme byli nakupovat v Oxford Street.
Poslední den se většině už chtělo domů. Všichni měli nakoupeno spoustu suvenýrů a dárků. Když jsme se vydali na cestu domů, většina z nás byla dost unavená a během chvíle usnula. Přesto někteří vůbec nespali. Do Všerub jsme dorazili kolem 12:00 hodin. Ke škole si pro nás přijeli rodiče a odvezli si nás domů."
(Autor: Petr Tlstý)

"Náš odjezd do Londýna začal malým zpožděním. Ale nás to z míry nevyvedlo, těšili jsme se pořád. Když se konečně autobus dostavil, rozloučili jsme se s našimi milovanými rodiči. V autobuse jsme si sedli, jak jsme chtěli a vyjeli jsme.
Jízda byla docela pohodlná, plná srandy a úžasných zážitků. Asi tak po pěti hodinách už byli všichni v autobuse unavení. Každý už chtěl být v Londýně. Blížila se noc a my jsme se pomalu připravovali ke spaní. Bylo nás málo a tak měl každý sedačku sám pro sebe. Snažili jsme se usnout, ale moc nám to nešlo. Někdo usnul a někdo si pořád povídal. Po dlouhé době - asi tak ve 3hodiny ráno - jsme na chvilku usnuli, ale ne na dlouho. Náš kamarádský Pavel, který nespal, nás asi tak za hodinku vzbudil, že už jsme ve Franci. A už z nás nikdo neusnul. Přijeli jsme k Eurotunelu. Tam jsme prošli kontrolou a měli chvilku čas si koupit něco k snídani Po krátké přestávce jsme nastoupili do autobusu a jeli jsme čekat frontu do tunelu. Naložili nás na vlak a jeli jsme. Když jsme jeli Eurotunelem, tak všichni vylezli z autobusu a seděli na vagónu, který autobus vezl. Akorát já jsem zůstal v autobusu a spal jsem. A vzbudily mě, až když jsme přijeli do Londýna.
První den jsme byli všichni unaveni a nikdo nechtěl chodit pěšky. Ale museli jsme. Bohužel. Přišel večer a my jsme šli k autobusu, který na nás čekal a my jsme byli strašně rádi, že už pojedeme do rodin pořádně se vyspat. Když nás autobus přivezl na místo, tak nás rozdělili do rodin, které si pro nás přijely a odvezly nás k nim domů, kde nám uvařili večeři a kde jsme pak i spali. Ráno jsme vstali, nasnídali jsme se. Poté nás odvezli na určené místo, kde na nás čekali ostatní. Když jsme byli všichni, tak jsme zase vyrazili do londýnských ulic objevovat další zajímavosti.
Opět jsme toho viděli hrozně moc a všechno se nám líbilo. Pak jsme šli na Londýnské oko. Vlastně jsme spíše jeli lodí, ze které jsme zapomněli vystoupit a jeli opět zpátky (vystoupili jsme pak na nejbližší zastávce). Tak jsme si počkali chvilku na další loď , která nás dovezla na Londýnské oko, Kde to bylo moc krásné. Když jsme vyšli z kabinky, tak jsme zamířili na určené místo, kde zase čekal autobus.
Poslední den jsme se nejvíce těšili do muzea voskových figurín. A pak do nákupního centra, kde jsme si nakoupili hodně věcí. Když se už blížil konec dne, tak jsme šli zase k autobusu, kde nám páni řidiči udělali k večeři párečky. Najedli jsme se a vyjeli domů. Kolem desáté hodiny ranní - hraniční přechod Rozvadov. Už jsme se nemohli dočkat, až budeme zase zpátky ve Všerubech, kam jsme přijeli kolem dvanácté."
(Autor: Roman Voith)


konec_stranky